Otváracia doba PO - PI : 08:00 - 16:00
Telefón 0902 803 583
Email info@zadlazdime.sk

Postup práce

Chceš si realizovať pokládku dlažby sám?

Stručný návod tu:


Pokládka zámkovej dlažby je nasledovná. Ako prvé si treba pripraviť podložie zámkovej dlažby. Samotné podložie musí obsahovať určitú vrstvu hrubého štrku. Odporúčame štrk s označením 0-32 mm. Hrúbka vrstvy záleží od zaťaženia plochy. Do 3,5 t 20cm vrstva štrku a nad 3,5 t od 30 do 40 cm vrstvy. Keď máme podložie hotové tak ho treba zvibrovať – zahutniť.


Ak máte podložia hotové ďalší postup je nasledovný. Ak bude plocha zaťažená váhou viac ako 3,5 t spravíme si betónovú stabilizáciu v hrúbke min 10 cm. V prípade, že ide len o zaťaženie plochy osobným automobilom, netreba robiť betónovú stabilizáciu a môžete dať štrk s označením 4-8 mm, ktorý si natiahneme do roviny, pričom treba dodržať výšku o 1 cm viac ako je konečná výška z dôvodu zvibrovania zámkovej dlažby. Pri vibrovaní nám dlažba klesne o spomínaný 1 cm čím dosiahneme konečnú výšku zámkovej dlažby.

Keď máme pripravenú plochu, môžeme prejsť na samotné kladenie zámkovej dlažby. Pri kladení dlažby si natiahneme špagát aby sme sledovali líniu špár. Keď máme plochu zadláždenú, ak treba dlažbu podopilujeme aby sme mali celú plochu zadláždenú.

Teraz zámkovú dlažbu zvibrujeme. Samozrejme s gumenou podložkou, aby nedošlo k poškodeniu dlažby. Keď máme dlažbu zvibrovanú tak ju znova pieskom vyšpárujeme a už si len užívame výsledok s dobre a profesionálne vykonanej práce.

IMG_0013